Picture
  • Check prices with your local ad. All prices are taken from the T&C flier
  • Take your reusable shopping bags and receive a $.05 credit for each one used
  • Most stores accept expired coupons up to 30 days past expiration date
  • In-ad coupons: all in ad coupons are limit one with an additional $10 purchase unless otherwise noted
    • Dannon yogurt cups $.38 ea wyb 10 must buy 10, limit 10  NO ADDITIONAL PURCHASE REQUIRED
    • Coke product 2 liters 4/$4 must buy 4, limit 4
    • Pepsi product 12pks 4/$11 must buy 4, limit 4
    • RC product 12 pks 4/$8.88 must buy 4, limit 4
    • Buy 4 Pepsi product 2 liters & get 1 FREE 2 liter diet Pepsi
    • Keebler fudge stripes, sticks, EL Fudge, Cheez-it, Kellogg's fruit flavored pieces 4/$4 must buy 4, limit 4


    Weekly Sales and Coupon Matchups:


    Navel oranges $.88/lb


    Grapefruit $.88/lb


    Anjou pears $.88/lb


    Red or golden delicious apples $.88/lb


    Cantaloupe $.88 ea


    Strawberries 1lb $2.50


    Red potatoes 5lb bag $2.50


    Yellow cooking onions 3lb bag $1.50


    Pork loin chops $.98/lb 


    Ocean Eclipse salmon, tilapia, or catfish 4oz fillets $.88 ea


    Sanderson Farms boneless chicken breast $1.99/lb


    Norbest frozen turkey $.99/lb


    Kool-aid bursts 6pk $.88 (limit 10)


    Vitamin Water 20oz $.88


    Langers apple juice 64oz $.88 (limit 2)


    Wonder bread $.88


    Mt Olive relish $.88

    use the $.50/1 from 1/30 SS
    Final Cost $.38

    Red Gold ketchup $.88


    Kraft BBQ sauce $.88


    Prince Pasta $.88


    Ice Mountain Aquapod 8pk $.88


    Centrella chicken kievs $.88


    Riceland rice 1lb $.88


    Powerade 32oz $.88


    Armour sizzle & Serve $.88


    Centrella bleach 96oz $.88 (limit 2)


    Scotties facial tissue $.88 (limit 2)


    Brawny or Sparkle paper towels $.88 (limit 2)


    Dutch Farms bagels 5pk $.88


    Dannon yogurt cups $.38ea wyb 10 w/in-ad coupon

    use the $1/10 from 1/23 SS, 1/30 SS
    Final Cost $.28 ea

    Flav-R-Pac frozen veggies $1.33

    use the $.35/1 from 12/5 SS
    Final Cost $.98

    Crisco Oil gallon $5.88 (limit 1)

    use the $.55/1 from 11/7 RP
    Final Cost $5.33

    Dole orange juice $1.88 (limit 2)


    On-Cor Entrees $1.25 (limit4)


    Cheez-it crackers 4/$4 w/in-ad coupon

    use the $1/2 cheez-it from 1/30 RP
    Final Cost $.50 ea

    Angel Soft bath tissue 12 dbl, 24 reg, 9 mega $5.50 (limit 2)

    use the $1/1 from HERE
    Final Cost $4.50

    Malt-O-Meal cereal $1.25

    use the $2/2 from 1/2 SS or the $1/2 from HERE
    Final Cost as low as $.25 ea

    Maxwell House coffee $6.88

    use the $1/1 from HERE
    Final Cost $5.88

     


    Comments

    03/10/2011 00:01

    you can find what you want to in here,make your life full of color ,it's a perfect website.

    Reply
    04/16/2011 01:19

    You posted some useful insights and information. In terms of promoting a brand or maybe a item, personalization is essential. People are likely to gravitate to all those that reveal equivalent values, qualities, and wants and wants. Exactly the same is real when they are trying to find a services or products. Buyers who may have a personalised expertise with your provider are much more probably to reveal their practical knowledge with other people and drive business your way.

    Reply
    07/15/2012 14:02

    Great info, thx

    Reply
    09/26/2012 08:23

    Great info, thx

    Reply



    Leave a Reply