Wiseway Deals 9-1 - Faithful Savings
 
Picture
In-ad coupons: all in ad coupons are limit one with an additional $10 purchase unless otherwise noted
Coupon matchups in red should be able to be doubled using the "coupon doubler" for even greater savings.
  • Pepsi 12pks 4/$6  must buy 4, limit 4
  • Coke 12pks 4/$10  must buy 4, limit 4
  • Coupon Doubler
  • Betty Crocker fruit shapes 4/$4 must buy 4, limit 4
    use the $.50/2 from HERE, HERE, HERE, HERE or HERE
    Final Cost $.75 ea
Manufacturers Coupons In-ad:
  • $1/2 Ragu pasta sauce
  • $1/2 Skippy peanut butter
  • Save $1.50 wyb 1gal Deans Milk AND 1 Deans Ice Cream

Weekly Sales and Coupon Matchups:
Ball Park franks $1.19
use the $2/1 from facebook last week (no longer available)
or use the $.75/2 from 8/1 RP or HERE 

Final Cost as low as FREE - $.45 ea


Eckrich franks, bologna, or salami $.79

use the $.35/1 Franks from 8/29 SS

Final Cost $.09 ea


Ragu Pasta sauce $1.49

use the $1/2 from In-ad
Final Cost $.99 ea

Skippy peanut butter $1.49

use the $1/2 from In-ad
Final Cost $.99 ea


Edy's ice cream 2/$5

use the $1/2 from Sept AY
Final Cost $2 ea

Nabisco snack crackers $2 
includes: better cheddar, chicken in a biskit, wheat thins, triscuits, sociables
use the $1/1 wheat thins from HERE (left side bottom, must like them)
use the $.75/2 from 8/8 SS

Final Cost $1 - $1.25 ea


Kellogg's Cereal $2
Crispix, corn flakes, raisin bran, rice krispies, raisin bran crunch
use the $.60/1 RB from August Parade magazine

use the $1/2 or $1/3 HERE   $1.50/2 from HERE

use the $1/2 from 8/8 RP, 8/1 RP, 7/25 RP
Final Cost $.80-$1.50 ea

General Mills Cereal $2
cinn toast crunch, kix, reese's, cheerios, frosted cheerios, trix, cookie crisp, total raisin bran
use the $1/2 from 8/22 SS  $1/3 from 8/8 GM
use any from HERE, HERE, HERE, or HERE
Final Cost $.90-$1.50 ea


Aunt Jemima waffles $1.25

use the $1.50/2 from HERE  *try zip 50613
Final Cost $.50 ea

Scotties facial tissue $1
use the $.50/3 from 8/8 RP

Final Cost $.67 ea wyb 3


Hamburger, chicken, tuna Helper $1

use the $.75/3 from 8/8 RP

or the $.75/3 from HERE, HERE, HERE

Final Cost $.50-$.75 ea

Wacky Mac veggie pasta $1

use the $.50/1 from 5/16 SS
Final Cost $.50

Clorox bleach $1.67

use the $.25/1 from 8/22 SS

Final Cost $1.17


Domino suagar 4lb $1.99

use the $.50/2 from 8/29 RP

Final Cost $1.49 ea wyb 2


7/13/2012 14:29:48

will be restored before long

Reply



Leave a Reply.